gultukai gyvunams

Jie ne dovana..

Mažas šunelis neretai tamposi kaip išprotėjęs į visas puses, nemoka gražiai vaikščioti, loja ant visų, draskosi, be pavadžio pabėga, tuštinasi ir šlapinasi kur papuola , nugvelbia maistą vos nusisukus, palieka netvarką po savęs, sudrasko baldus, ar sugadina jūsų daiktus, vienas nepratęs būti namuose staugia, kaimynams ramybės neduodamas, vedžioti jį reikia kelis kartus dienoje ir net kai siaubingai šalta ar lyja, nesutaria su jau gyvenančiu kitu gyvūnu ar vaikais, o jeigu dar kyla alergija kuriam nors šeimos nariui. O kur patiriamos finansinės išlaidos augintinio gerovei užtikrinti (žaislai, pavadėliai, dubenėliai, antkakliai, maistas, skaniukai, guoliai ir tt) jam susirgus ar patyrus traumą. Kasdienybė dažnai gali atrodyti kaip chaosas, o namai kaip po karo. Tada ir ateina žmogaus suvokimas, kad “galbūt aš nežinau kaip su viskuo tvarkytis, kaip jį auklėti ir nuo ko pradėti, aš tam nepasiruošęs, ir aš nežinau ar aš apskritai noriu, tiek laiko ir pastangų ir finansų atiduoti gyvūnui”. O galbūt žmogus, net ir norėdamas to negali padaryti kaip, kad pavyzdžiui senjoras, kuris nei fiziškai, nei emociškai, nei finansiškai negali susitvarkyti su padovanotu gyvūnu (išvesti jo į lauką, nuvežti į vet kliniką), ar vaikas, kuriam dovanojamas šuo, kuris dar net neturi įgūdžių pilnai pasirūpinti savimi ir nesuvokia kokia tai atsakomybė auginti gyvūną. Tuomet visi rūpesčiai užgriūna tėvus ir tada “mielos dovanėlės “ statuso nebelieka nė kvapo. O tada dažnai sprendimas yra priimamas augintinio nenaudai. Gyvūnai labai greitai prisiriša prie šeimininko ir išsiskyrimas su jais jiems tampa tikra tragedija.
Gyvūnas yra draugas, šeimos narys visam jo gyvenimui ir didelei daliai jūsų. Jiems reikia daug rūpesčio ir meilės, dėmesio ir pastangų, kad jie išaugtų protingais ir “kultūringais” mūsų gyvenimo palydovais, kad su jais būtų gera ir smagu tiek namuose, tiek už jų ribų.
Šiuo tekstu nesiekiu nieko moralizuoti ar auklėti, tiesiog skatinu šiam chaotiškam kalėdiniam laikotarpyje sustoti ir gerai apsvarstyti tokias „gyvąsias dovanas”. Gerų ir efektingų dovanų yra apstu! Linkiu būti kūrybingais! ❤️
No Comments

Post A Comment